Οι πιθανοί αντίπαλοι Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ και Πανιωνίου

Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ και Πανιώνιος (σ.σ. αν προκριθεί) μαθαίνουν αντίπαλο για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League σήμερα το μεσημέρι (14:00) στη Νιόν της Ελβετίας. Δείτε τους πιθανούς αντιπάλους.

Ο Πανιώνιος με το 2-0 επί της Γκόριτσα στη Νέα Σμύρνη είναι το απόλυτο φαβορί για την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Εuropa League και σήμερα το μεσημέρι (14:00) θα μάθει τον αντίπαλό του ή τον νικητή του ζευγαριού από αναμέτρηση του 2ου προκριματικού που θα βρει μπροστά του.

Φυσικά το ίδιο ισχύει για Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ, καθώς και εκείνοι θα βρίσκονται στη σημερινή κλήρωση στη Νιόν και μάλιστα σε θέση ισχυρού, σε αντίθεση βέβαια με τους Νεοσμυρνιώτες οι οποίοι θα είναι ανίσχυροι και μπορεί να βρεθούν κόντρα σε κάποιο μεγαθήριο όπως για παράδειγμα η Μίλαν.

Τρίτος προκριματικός γύρος Europa League

Ισχυροί
ΖΕΝΙΤ
ΜΠΙΛΜΠΑΟ
ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ*
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ
ΣΠΑΡΤΑ ΠΡΑΓΑΣ
ΜΙΛΑΝ
ΑΊΝΤΧΟΦΕΝ
ΜΠΡΑΓΚΑ
ΓΑΝΔΗ
ΠΑΟΚ
ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ
ΜΠΟΡΝΤΟ
ΕΒΕΡΤΟΝ
ΜΑΡΣΕΪΓ
ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ
ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ*
ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ
ΑΣΤΡΑ*
ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ
ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ*
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΜΑΡΙΤΙΜΟ
ΣΙΟΝ
ΧΑΪΝΤΟΥΚ*
ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΙΝΚΣ*
ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ*
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ*
ΕΛΣΙΝΚΙ*
ΜΛΑΝΤΑ ΜΠΟΛΕΣΛΑΒ*

Ανίσχυροι
ΑΙΚ*
ΑΛΕΞΑΝΤΡΙΑ
ΛΟΥΚΕΡΝΗ*
ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ*
ΒΙΝΤΕΟΤΟΝ*
ΟΛΥΜΠΙΚ ΝΤΟΝΕΤΣΚ
ΟΣΤΑΝΔΗ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ*
ΓΚΑΜΠΑΛΑ*
ΣΛΟΒΑΝ ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑΣ*
ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ*
ΤΡΕΝΤΣΙΝ*
ΣΚΕΝΤΕΜΠΡΕΟΥ*
ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ*
ΟΥΤΡΕΧΤΗ*
ΑΛΤΑΧ*
ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ*
ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ*
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ*
ΙΝΤΕΡ ΜΠΑΚΟΥ*
ΜΠΕΪΤΑΡ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ*
ΟΝΤ ΓΚΡΕΛΑΝΤ*
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ*
ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ*
ΚΡΑΪΟΒΑ*
ΝΤΟΜΖΑΛΕ*
ΑΡΚΑ ΓΚΝΤΙΝΙΑ
ΜΠΡΑΝ*
ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ*

Οι ομάδες με αστερίσκο αγωνίζονται στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League με αποτέλεσμα να κληρωθούν ως ζευγάρι με τον αντίπαλό τους. Παρακάτω ακολουθούν τα αποτελέσματα των πρώτων παιχνιδιών της δεύτερης προκριματικής φάσης.

Ιντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)-Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)         1-0
Πανιώνιος-Γκόριτσα (Σλοβενία)                              2-0
Ιρτις (Καζακστάν)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)                 1-1
Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)-Σκεντέρμπεου (Αλβανία)           1-1
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)          3-1
Σκεντίγια (ΠΓΔΜ)-Ελσίνκι (Φινλανδία)                       3-1
Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)-Μπραν (Νορβηγία)                    0-1
Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)-Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)             1-1
Νόμε Κάλιου (Εσθονία)-Βιντεότον (Ουγγαρία)                 0-3
Αλταχ (Αυστρία)-Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)                1-1
Μπρόντμπι (Δανία)-VPS (Φινλανδία)                          2-0
Λιεπάγια (Λετονία)-Σούντουβα (Λιθουανία)                   0-2
Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)-Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)    1-1
Βαντούζ (Λιχτενστάιν)-Οντς (Νορβηγία)                      0-1
Οστερσουντ (Σουηδία)-Γαλατασαράι (Τουρκία)                 2-0
Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)-Γιαγκελόνια (Πολωνία)              1-1
Χαούγκεσουντ (Νορβηγία)-Λεχ Πόζναν (Πολωνία)               3-2
Απόλλων (Κύπρος)-Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία)                   3-0
Βαλέτα (Μάλτα)-Ουτρέχτη (Ολλανδία)                         0-0
Αστρα (Ρουμανία)-Ζιρά (Αζερμπαϊτζάν)                       3-1
Προγκρές (Λουξεμβούργο)-ΑΕ Λεμεσού (Κύπρος)                0-1
Νόρκεπινγκ (Σουηδία)-Τρακάι (Λιθουανία)                    2-1
Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)-Λίνγκμπι (Δανία)            0-1
Τρέντσιν (Σλοβακία)-Μπνέι Γεχούντα (Ισραήλ)                1-1
Στουρμ (Αυστρία)-Μλάντοστ (Μαυροβούνιο)                    0-1
Χάιντουκ (Κροατία)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)               1-0
Οσιεκ (Κροατία)-Λουκέρνη (Ελβετία)                         2-0
Αμπερντίν (Σκωτία)-Σιρόκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)              1-1
Κορκ (Ιρλανδία)-ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)                      0-1
Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)   0-0
Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)-Μίντιλαντ (Δανία)                  2-4
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)         2-3
Βαλούρ (Ισλανδία)-Ντομζάλε (Σλοβενία)                      1-2

Απάντηση

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.