Live Η κλήρωση Τσάμπιονς Λιγκ και Γιουρόπα Λιγκ

Στις 13:00 θα γίνει η κλήρωση για τη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ και στις 14:00 η ΑΕΚ, η μοναδική ελληνική ομάδα που συνεχίζει στην Ευρώπη.

Θα μάθει τον αντίπαλό της στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ.

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα.

Για όσους θέλουν να παρακολουθήσουν τηλεοπτικά την κλήρωση του Τσάμπιονς Λιγκ, θα μεταδοθεί από την EΡΤ 1, το Cosmotesport 1 HD και το Eurosport 1.

Aυτές είναι οι 16 ομάδες που πέρασαν από τους ομίλους.

Αναλυτικά οι 8 «ισχυρές» ομάδες: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Παρί Σεν Ζερμέν, Ρόμα, Μπαρτσελόνα, Λίβερπουλ, Μάντσεστερ Σίτι, Μπεσίκτας, Τότεναμ.

Το γκρουπ των 8 «ανίσχυρων»: Βασιλεία, Μπάγερν Μονάχου, Τσέλσι, Γιουβέντους, Σεβίλλη, Σαχτάρ Ντόνετσκ, Πόρτο, Ρεάλ Μαδρίτης.

Μόλις ολοκληρωθεί η κλήρωση του Τσάμπιονς Λιγκ, θα δούμε αναλυτικά τους πιθανούς αντιπάλους της ΑΕΚ.

Στις 14:00 η κλήρωση των «32» του Europa League όπου συμμετέχει η ΑΕΚ

Ξεκινάει.

Πρώτη ομάδα η Γιουβέντους..

Με Τότεναμ!

Η Βασιλεία βγήκε

Με τη Μάντσεστερ Σίτι

Πόρτο

με Λίβερπουλ!

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τους Ανδαλουσιανούς

Με την Παρί η βασίλισσα!

Σαχτάρ Ντόνετσκ

Με τη Ρόμα οι Ουκρανοί

Τσέλσι-Μπαρτσελόνα

Μπάγερν Μονάχου – Μπεσίκτας το τελευταίο ζευγάρι

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

 

Γιουβέντους – Τότεναμ

 

Βασιλεία – Μάντσεστερ Σίτι

 

Πόρτο – Λίβερπουλ

 

Σεβίλλη – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

 

Ρεάλ Μαδρίτης – Παρί Σεν Ζερμέν

 

Σαχτάρ Ντόνετσκ – Ρόμα

 

Τσέλσι – Μπαρτσελόνα

 

Μπάγερν Μονάχου – Μπεσίκτας

Φωτογραφία του χρήστη Curva Sud Roma & Gate 13.

Σε 34 (14:00) λεπτά ξεκινά  η κλήρωση των «32» του Europa League όπου συμμετέχει η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ βρίσκεται στο γκρουπ των αδυνάτων και θα κληρωθεί με μία εκ των: ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Ατλέτικο Μαδρίτης, Λειψία, Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Βιγιαρεάλ, Ντιναμό Κιέβου, Μίλαν (ΔΕΝ μπορεί να κληρωθεί με την ΑΕΚ), Άρσεναλ, Σάλτσμπουργκ, Λάτσιο, Μπράγκα, Αταλάντα, Λοκομοτίβ Μόσχας, Πλζεν, Μπιλμπάο, Ζενίτ

Στο γκρουπ των αδυνάτων βρίσκονται οι: ΑΕΚ, Κοπεγχάγη, Λιόν, Λουντογκόρετς, Αστάνα, Παρτιζάν, Νις, Σπαρτάκ Μόσχας, Νάπολι, Σέλτικ, Μπορούσια Ντόρτμουντ, Στεάουα, Ερυθρός Αστέρα, Μαρσέιγ, Έστερσουντ, Σοσιεδάδ

Οι αγώνες θα γίνουν 15 και 22 Φεβρουαρίου.

1η ομάδα η Ντόρτμουντ

Με την Αταλάντα οι Βεστφαλοί

Νις – Λοκομοτίβ Μόσχας

Κοπεγχάγη – Ατλέτικο Μαδρίτης

Σπαρτάκ Μόσχας – Αθλέτικ Μπιλμπάο

ΑΕΚ – Ντιναμό Κιέβου Με τους Ουκρανούς η ελληνική ομάδα!

Σέλτικ – Ζενίτ

Νάπολι – Λειψία

Ερυθρός Αστέρας – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Λυών – Βιγιαρεάλ

Ρεάλ Σοσιεδάδ – Σάλτσμπουργκ

Παρτιζάν – Βικτόρια Πλζεν

Στεάουα Βουκουρεστίου – Λάτσιο

Λουντογκόρετς – Μίλαν

Αστάνα – Σπόρτινγκ Λισαβόνας

Έστερσουντ – Άρσεναλ

Μαρσέιγ – Μπράγκα

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

 

Ντόρτμουντ – Αταλάντα

 

Νις – Λοκομοτίβ Μόσχας

Κοπεγχάγη – Ατλέτικο Μαδρίτης

 

Σπαρτάκ Μόσχας – Αθλέτικ Μπιλμπάο

 

ΑΕΚ – Ντιναμό Κιέβου

 

Σέλτικ – Ζενίτ

 

Νάπολι – Λειψία

 

Ερυθρός Αστέρας – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

 

Λυών – Βιγιαρεάλ

Ρεάλ Σοσιεδάδ – Σάλτσμπουργκ

 

Παρτιζάν – Βικτόρια Πλζεν

 

Στεάουα Βουκουρεστίου – Λάτσιο

 

Λουντογκόρετς – Μίλαν

 

Αστάνα – Σπόρτινγκ Λισαβόνας

 

Έστερσουντ – Άρσεναλ

Μαρσέιγ – Μπράγκα

 

 

 

 

Advertisements

Απάντηση