Το πανόραμα του Μουντιάλ 2018: Αποτελέσματα, επόμενοι αγώνες, βαθμολογίες, σκόρερ

Αναλυτικά όσα έχουν συμβεί στα γήπεδα της Ρωσίας. 

1ος όμιλος
1η αγωνιστική (14-15/06)
Ρωσία – Σαουδική Αραβία         5-0
Αίγυπτος – Ουρουγουάη           0-1

Ομάδες N-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Ρωσία 2-0-0     8-1          6
2. Ουρουγουάη 1-0-0 1-0    3
3. Αίγυπτος 0-0-2 1-4          0
4. Σαουδική Αραβία 0-0-1 0-5  0

2η αγωνιστική (19-20/06)
Ρωσία – Αίγυπτος 3-1
Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

3η αγωνιστική (25/06)
Ουρουγουάη – Ρωσία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

2ος όμιλος
1η αγωνιστική (15/06)

Μαρόκο – Ιράν               0-1
Πορτογαλία – Ισπανία    3-3

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Ιράν 1-0-0      1-0              3
2. Πορτογαλία 0-1-0 3-3       1
3. Ισπανία 0-1-0 3-3             1
4. Μαρόκο 0-0-1 0-1             0

2η αγωνιστική (20/06)
Πορτογαλία – Μαρόκο (15:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Ιράν – Ισπανία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

3η αγωνιστική (25/06)
Ιράν – Πορτογαλία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
Ισπανία – Μαρόκο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

3ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)
Γαλλία – Αυστραλία       2-1
Περού – Δανία               0-1

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Γαλλία 1-0-0 2-1             3
2. Δανία 1-0-0 1-0               3
3. Αυστραλία 0-0-1 1-2       0
4. Περού 0-0-1 0-1              0

2η αγωνιστική (21/06)
Δανία – Αυστραλία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Γαλλία – Περού (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

3η αγωνιστική (26/06)
Δανία – Γαλλία (17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Αυστραλία – Περού (17:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

4ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)

Αργεντινή – Ισλανδία         1-1
Κροατία – Νιγηρία           2-0

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Κροατία 1-0-0 2-0          3
2. Αργεντινή 0-1-0 1-1       1
3. Ισλανδία 0-1-0 1-1         1
4. Νιγηρία 0-0-1 0-2           0

2η αγωνιστική (21-22/06)
Αργεντινή – Κροατία (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
Νιγηρία – Ισλανδία (18:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

3η αγωνιστική (26/06)
Νιγηρία – Αργεντινή (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Ισλανδία – Κροατία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

5ος όμιλος
1η αγωνιστική (17/06)

Κόστα Ρίκα – Σερβία           0-1
Βραζιλία – Ελβετία             1-1

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Σερβία 1-0-0 1-0             3
2. Βραζιλία 0-1-0 1-1          1
3. Ελβετία 0-1-0 1-1           1
4. Κόστα Ρίκα 0-0-1 0-1     0

2η αγωνιστική (22/06)
Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (15:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Σερβία – Ελβετία (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

3η αγωνιστική (27/06)
Σερβία – Βραζιλία (21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Ελβετία – Κόστα Ρίκα (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

6ος όμιλος
1η αγωνιστική (17-18/06)

Γερμανία – Μεξικό                0-1
Σουηδία – Ν. Κορέα             1-0

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Μεξικό 1-0-0 1-0             3
2. Σουηδία 1-0-0 1-0           3
3. Γερμανία 0-0-1 0-1          0
4. Νότια Κορέα 0-0-1 0-1     0

2η αγωνιστική (23/06)
Ν. Κορέα – Μεξικό (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
Γερμανία – Σουηδία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

3η αγωνιστική (27/06)
Ν. Κορέα – Γερμανία (17:00, Kazan Arena, Καζάν)
Μεξικό – Σουηδία (17:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

7ος όμιλος
1η αγωνιστική (18/06)

Βέλγιο – Παναμάς        3-0
Τυνησία – Αγγλία         1-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Βέλγιο 1-0-0 3-0             3
2. Αγγλία 1-0-0 2-1             3
3. Τυνησία 0-0-1 1-2           0
4. Παναμάς 0-0-1 0-3         0

2η αγωνιστική (23-24/06)
Βέλγιο – Τυνησία (15:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Αγγλία – Παναμάς (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

3η αγωνιστική (28/06)
Αγγλία – Βέλγιο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Παναμάς – Τυνησία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

8ος όμιλος
1η αγωνιστική (19/06)

Κολομβία – Ιαπωνία       1-2
Πολωνία – Σενεγάλη      1-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Ιαπωνία 1-0-0 2-1            3
2. Σενεγάλη 1-0-0 2-1          3
3. Πολωνία 0-0-1 1-2            0
4, Κολομβία 0-0-1 1-2          0

 2η αγωνιστική (24/06)
Ιαπωνία – Σενεγάλη (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)
Πολωνία – Κολομβία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

3η αγωνιστική (28/06)
Ιαπωνία – Πολωνία (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)
Σενεγάλη – Κολομβία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

3 γκολ Κριστιάνο Ρονάλντο (Πορτογαλία)

2 γκολ Ντένις Τσερίσεβ (Ρωσία), Ντιέγκο Κόστα (Ισπανία), Χάρι Κέιν (Αγγλία), Ρομελού Λουκακού (Βέλγιο)

1 γκολ Σέρχιο Αγκουέρο (Αργεντινή), Φιλίπε Κοουτίνιο (Βραζιλία), Αρτέμ Τζιούμπα (Ρωσία), Νάτσο (Ισπανία), Άλφρεντ Φινμπόγκασον (Ισλανδία), Γιούρι Γκαζίτσκι (Ρωσία), Χοσέ Μαρία Χιμένες (Ουρουγουάη), Αλεκσάντρ Γκολόβιν (Ρωσία), Αντρέας Γκράνκβιστ (Σουηδία), Αντουάν Γκριεζμάν (Γαλλία), Μίλε Γέντινακ (Αυστραλία), Αλεκσάνταρ Κολάροβ (Σερβία), Ντρις Μέρτενς (Βέλγιο), Σίντζι Καγκάβα (Ιαπωνία), Γιούγια Οσάκο (Ιαπωνία), Χουάν Φερνάντο Κιντέρο (Κολομβία), Ίρβινγκ Λοσάνο (Μεξικό), Στίβεν Ζούμπερ (Ελβετία), Λούκα Μόντριτς (Κροατία), Φερτζανί Σασί (Τυνησία), Γιουσούφ Πόουλσεν (Δανία), Μαμαντού Νιανγκ (Σενεγάλη), Γκζέγκοζ Κριχόβιακ (Πολωνία)

Αυτογκόλ: Αζίζ Μπέχιτς (Αυστραλία), Αζίζ Μπουαντούζ (Μαρόκο), Ογκενεκάρο Ετέμπο (Νιγηρία), Τιάγκο Σιόνεκ (Πολωνία)

Advertisements

Απάντηση

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.